Unua paĝo
Nia teamo
Kontaktoj
Pri ni

    ĉefpaĝo


Vendredo 18. 00 Nora Caragea – legas fragmentojn el sia plej nova libro “Pacrakontoj” (Biblioteko)

Elŝuti 8.55 Kb.

Vendredo 18. 00 Nora Caragea – legas fragmentojn el sia plej nova libro “Pacrakontoj” (Biblioteko)




Dato18.03.2017
Grandeco8.55 Kb.

Elŝuti 8.55 Kb.

VENDREDO
18.00 Nora Caragea – legas fragmentojn el sia plej nova libro “Pacrakontoj” (Biblioteko)

18.05 Alina Orlicka – aŭtora renkontiĝo pri libro „La Rozo” (Spegulejo)

19.00 Sebastian Cyprych - “Scribus-programo por paĝokompostado” (Biblioteko)

19.05 Barbara Pietrzak – Informa, virtuala socio kaj E-parolantoj (Spegulejo)

20.00 Oficiala malfermo. Koncerto: Gitar-flutaj impresoj de gefratoj Śliwak (Spegulejo)

21.00 Manuel Rovere – koncerto (Spegulejo)



22.00 SoloTronik – koncerto (Spegulejo)

23.00 Dancvespero

SABATO
9.00 Aleksander Korĵenkov – Mark Fabianoviĉ Zamenhof, instruisto en ŝtataj lernejoj (Biblioteko)

9.05 Sebastian Cyprych - StrukturitaTeksto – kiel facile skribi tekstojn en diversaj formatojn konante nur unu (Bombardier)

10.00 Lidia Ligęza – Ĝojoj kaj tristoj de la esperanta tradukanto (Biblioteko)

10.05 Sebastian Cyprych - StrukturitaTeksto – kiel krei bildprezentadojn (Bombardier)

11.00 Andrzej Grzębowski - Internacia E-turismo en 2010 (Biblioteko)

11.05 Pola Esperanto-Asocio – Fermita estrarkunsido

12.00 Wojciech Usakiewicz – Esperanto en kabeeska perspektivo (Biblioteko)

12.00 Kapriol'! - Danckurso (Spegulejo)

13.00 Komuna foto (antaŭ la enirejo)
13.10 Stanislav Rynduch – Prelego kaj diskuto pri la lingva situacio en EU kaj pri la lingva politiko (Biblioteko)
14.00 Ryszard Rokicki – Plurformismo – diskuto pri la sintaksa genro en E-o (Biblioteko)
14.05 István Ertl – Revuo de revuoj, sen tabuoj (Spegulejo)
15.00 Marian Zdankowski – Esperanto-kvizo (Bilioteko)
15.05 Roman Dobrzyński – Sinjoro Tadeo parolas Esperante – pri esperantigo de la filmo de A.Wajda (Spegulejo)
16.00 Tea Radovanović kaj Marija Jerkovic – Tradukprojekto de Kroata Esperanto Ligo kaj de Eŭropa Unio (Biblioteko)
16.
Eŭropa Unio  Membroj  Kandidatoj Aŭstrio Pollando Belgio Bulgario Kroatio Kipro Ĉeĥio Danio Estonio Finnlando Francio Germanio Grekio Hungario Irlando Italio Latvio Litovio Luks. Mak. Malto Ned. Portugalio Rumanio Slovakio Slo.
05 Pola Esperanto-Asocio – Publika diskuto (gvidas Zbigniew Galor) (Spegulejo)
17.00 Ulrich Lins – Parolado pri \“La arto labori kune\” (Festlibro por Humphrey Tonkin) (Spegulejo)
18.00 Prezentiĝo de Esperanto-eldonejoj, gazetoj kaj radioj (Biblioteko)
18.05 Johannes Mueller – koncerto (Spegulejo)
19.00 Katalin Kovats – Prezento de la nova retejo www.eduakdo.net kaj la KER- ekzamenoj (Biblioteko)
19.05 Jarlo Martelmonto kun sia nova scenejverko “UM JE UME, UM EN JEE” ! (Spegulejo)
19.45 Mielvespero: Enmanigo de diplomoj KER-ekzamenoj, Rezultoj de la Plebiscito 2010, Skeĉoj „La oraj pantalonoj en arbustoj”, Georgo Handzlik, finiĝos per recitalo de Joachim Kołpanowicz (Spegulejo)
22.30 Kapriol'! - koncerto
Poste Dancvespero


Dimanĉo

8.00 Akbar Fekriabkenar – prelego pri iranaj ĵurnaloj (Biblioteko)
9.00 Halina Gorecka – Vojaĝo al Tilsit. Literatura portreto de Hermann Sudermann (Biblioteko)
9.05 Stanislav Rynduch – Esperanto rare, kurioze (Spegulejo)
10.00 Guy Johnston & Przemysław Wierzbowski – Eŭropa Volontula Servo EVS; volontuloj en esperantistaj organizaĵoj (Biblioteko)
10.05 Halina Komar – kun invito filmo pri Nowy Sącz (kie okazos Tutpollanda Esperanto-Kongreso) (Spegulejo)
11.00 Paweł Fischer-Kotowski ‘Fiskot’ – prezentas anglalingvan gvidlibron kun resumo en Esperanto QueerWarsaw (Biblioteko)
11.05 Zbigniew Galor – UEA en konscio de esperantistoj – kelkaj rimarkoj baze de elektitaj unuaj datumoj (sociologia SEG-esploro 2009) (Spegulejo)
12.00 „Sinjoro Tadeo” parolas Esperante – filmo de A. Wajda (Biblioteko)
12.30 Adam Chrupczak – monodramo “Nigraj makuloj” surbaze de verko de Tadeusz Różewicz, reĝisoras Lucyna Sowińska (Spegulejo)
14.30 Oficiala fermo kun muziko de Manuel Rovere


Elŝuti 8.55 Kb.

  • 19.05 Barbara Pietrzak – Informa, virtuala socio kaj E-parolantoj (Spegulejo) 20.00 Oficiala malfermo. Koncerto: Gitar-flutaj impresoj de gefratoj Śliwak (Spegulejo)
  • 9.00 Aleksander Korĵenkov – Mark Fabianoviĉ Zamenhof, instruisto en ŝtataj lernejoj (Biblioteko)
  • 11.00 Andrzej Grzębowski - Internacia E-turismo en 2010 (Biblioteko) 11.05 Pola Esperanto-Asocio – Fermita estrarkunsido

  • Elŝuti 8.55 Kb.