Unua paĝo
Nia teamo
Kontaktoj
Pri ni

    ĉefpaĝo


Mezgradaj (duagradaj, mez-superaj) lernejoj, kiuj en januaro de 2012. instruas Esperanton Bluaj literoj montras la membroŝtatojn de la Eŭropa Unio. Verdaj literoj montras la ekster-uniajn, eŭropajn landojn

Elŝuti 45.52 Kb.

Mezgradaj (duagradaj, mez-superaj) lernejoj, kiuj en januaro de 2012. instruas Esperanton Bluaj literoj montras la membroŝtatojn de la Eŭropa Unio. Verdaj literoj montras la ekster-uniajn, eŭropajn landojn




Dato14.11.2017
Grandeco45.52 Kb.

Elŝuti 45.52 Kb.

Mezgradaj

(duagradaj, mez-superaj) lernejoj, kiuj en januaro de 2012. instruas Esperanton
Bluaj literoj montras la membroŝtatojn de la Eŭropa Unio.

Verdaj literoj montras la ekster-uniajn, eŭropajn landojn.

Nigraj literoj montras ĉiujn, ekster-eŭropajn landojn.
(Vi trovos pli detalajn datenojn pri la unuopaj lernejoj en la rubriko „Kursejo” de la retejo http://www.edukado.net redaktita de D-rino Katalin Kováts.)
Albanio

Turisma mezlernejo, strato Irfan Tomini blloku i vilave 73 Selite Tirana 1000 Albania; kursogvidanto: S-ro Bardhyl Selimi, bselimi@gmail.com


Mezlernejo de blindaj kaj malbone vidantaj infanoj, strato de Dibra, Tirana 1000 Albania; kursogvidanto: S-ro Shaban Hasani, shabanhasani@gmail.com
Urba Gimnazio, strato Deshmoret e Pojskes, Pogradec Albania; kursogvidanto: S-ro Gjergji Gusho, arbibasho@yahoo.it
Urba Gimnazio, bul. Kryesor, Kukes, Albania; kursogvidanto: S-ro Nehat Sokoli, nesokoli@hotmail.com
Urba Gimnazio, bul. Skanderbeg, Lezhe, Albania; kursogvidanto: S-ro Agim Peraj, agimperaj@yahoo.it
Barato

St. Joseph English primary and higher primary School, Main Road, Whitefield, Bangalore-66. Kursogvidanto: S-ro A.S. Venkatesh Reddy (Venki), retadreso:



esperovr@yahoo.co.in
Esperanto Society, Esperanto School, Espero, No. 216, off Main Road, Whitefield (baza kaj mezgrada lernejo) Bangalore-66. Respondeculo: F-ino Damini Venki, kursogvidantoj: F-ino Damini Venki, S-ro Venkatesh Reddy (Venki), retadreso: Dvenki@yahoo.co.in
Benino

Collège d’Enseignement Général d’Ayahohoué (Mezgrada Ŝtata Lernejo); adreso: BP 65 Klouékanmè-Couffo (Bénin); kursogvidanto: S-ro Latifou GBADAMASSI, latifougbadamassi@yahoo.fr , sanktaharmonio@yahoo.fr


Collège d’Enseignement Général d’Azové N-ro 1. ; adreso: BP 115 Azové Couffo-(Bénin); kursogvidanto: Latifou GBADAMASSI, latifougbadamassi@yahoo.fr , mondafamilio@yahoo.fr
Brazilo

Colégio Pedro II. Rio de Janeiro, http://geocities.ws./prof-fmpaiva/vekcpii/ ; kursogvidanto: S-ro Filipe de Moraes Paiva, prof.fmpaiva@gmail.com


Colégio Estadual Irmã Maria Margarida – Ensino Médio e Normal; Rua Rio Grande do Sul, Salto do Lontra, Paraná; kursgvidanto: S-ro Roger de Castro Gotardi, roger.gotardi@gmail.com
Bulgario

Lernejo „Canko Cerkovski”, urbo Polski Trambesh, regiono Veliko Tarnovo; http://www.sou-pt.com ; kursogvidanto: S-ino Mariana Gencheva,



m_gencheva_esp@mail.bg
Burundo

Lycée de Rumonge, BP 14 Rumonge, Burundi; respondeculo pri la instruado de Esperanto: NIYUKURI Gilbert; niygilbert@yahoo.fr


Lycée Islamique de Rumonge (Islama Liceo de Rumonge), BP 65 Rumonge, Burundi, telefono: +257-79958951; respondeculo: BIKWAYA Juma; jumabikwaya@yahoo.fr
Lycée d’Iteba, BP 6 Rumonge, Burundi; respondeculo: HARERIMANA Etienne; kontaktadreso: ntakjustin@yahoo.fr
Lycée de Dama, BP 95 Rumonge, Burundi; kursogvidanto: NTAKIRUTIMANA Justin, ntakjustin@yahoo.fr
Lycée de Gasanda, BP 143 Bujumbura, Burundi; respondeculo: NIYOMWUNGERE Claver; bahatipamphile@yahoo.fr
Lycée de Bururi, BP 4 Bururi, Burundi; respondeculo: MPEKEYIMANA Epitase; kontaktadreso: ntahonsigayea@yahoo.fr
Ecole Bon Pasteur, BP 1668 Rumonge, Burundi; respondeculo: MAHIGWE François; ntakjustin@yahoo.fr
Lycée Nyamibu, BP 22 Rumonge, Burundi; respondeculo pri instruado de Esperanto: NTAHONSIGAYE Hasan; ntahonsigayea@yahoo.fr
Lycée Communal de Muhuta, BP 7239 Bujumbura, Burundi; respondeculo: NIYONGABO Erickson; ndildphonse@yahoo.fr
Lycée Moriah, BP 57 Rumonge, Burundi; respondeculo: HARERIMANA Jafari; ntakjustin@yahoo.fr
Lycée Communal Urbain de Rumonge, BP 122 Rumonge, Burundi; kursogvidanto: BAHATI Pamphile; bahatipamphile@yahoo.fr
Lycée Nyanza-Lac, BP 145 Bujumbura, Burundi; respondeculo: MANIRAKIZA Aimé-Patric; ntahonsigayea@yahoo.fr
Collège Islamique de Nyanza-Lac, BP 20 Nyanza-Lac, Burundi; respondeculo: MATESO Rashidi; ntahonsigayea@yahoo.fr
Collège Etoile de Rumonge, BP 70 Rumonge, Burundi; respondeculo: MUGABARANOGA Léopoldo; mugaboleo@yahoo.fr
Collége Communal de Nyagasaka, BP Rumonge, Burundi; respondeculo: MUNEZERO Christophe; bahatipamphile@yahoo.fr
Collège Communal de Murambi, BP Rumonge, Burundi; respondeculo pri instruado de Esperanto: NDAYIPHUKAMIYE Emmanuel;

ntakjustin@yahoo.fr
Lycée de Buyengero, BP 140 Bujumbura, Burundi; respondeculo pri instruado de Esperanto: NIYOMWUNGERE Thadée; mugaboleo@yahoo.fr
Lycée de Rubanga; respondeculo: NDUWAYO Egide; ntahonsigayea@yahoo.fr
Urba Lernejo de Makamba, instruisto: Jérémie SABIYUMVA, BP: 170 RUMONGE, BURUNDI; jerrybs21@yahoo.fr
Lycée Municipal de Buyenzi; kursogvidanto: MLOSSI Saidi, mlosside@yahoo.fr
Petit Séminaire de Kanyosha; kursogvidanto: NSABIMANA Innocent,

insabimana2008@yahoo.fr
Ĉinio

Tianjiabing, 37 #, Sanbalu, Baotou, Interna Mongolio; http://www.bttjbzx.net ; kursogvidantoj: Liu Baoguo, Chen De En, verdakoro@yahoo.com.cn


Hangzhou Zhongce Zheyi Xuexiao, Hangzhou, Zhejiang provinco; http://www.zczyedu.net/ ; kontaktadreso: Xia Wan Xiang 65; kursogvidanto: Arbsemo, arbsemo@21cn.com
„Harbina Yutong-a Instituto pri la Disvastigo de Esperanto”, No. 111-hao, Song-shan-lu, Nan-gang-qu, Harbino, Heilongjiang provinco, Ĉinio; kursogvidanto: S-ino Song Ping, songheshu@126.comsongpaco@live.cn , telefonoj: 0086-451-86945286 aŭ 0086-13345300850
Francio

Collège Pierre Valdo, Vaulx-en-Velin (Lyon) - kadre de projekto Komenius - ; kursogvidanto: Stéfane Leroux, stleroux@free.fr


Germanio

E-M-A Gymnasium, 37412 Herzberg am Harz, Domeyerweg 5.



http://www.ema-gym.de ; kursogvidanto: Zsófia Kóródy, poŝtadreso: DE -37412 Herzberg am Harz, Grubenhagenstr. 6. ; zsofia.korody@esperanto.de kaj

esperanto-zentrum@web.de ; kuninstruanto: Ewa Kukielka
Haupt- und Realschule, DE-37412 Herzberg am Harz, Heidestr. 10.;

http://www.hrs-herzberg.de ; kursogvidanto: S-ino Zsófia Kóródy, zsofia.korody@esperanto.de ; kuninstruantoj: Ewa Kukielka, Peter Zilvar
Gymnasium des Schulzweckverbandes, poŝtadreso: 59955 Winterberg; kursogvidanto: S-ro Christof Krick, christof.krick@esperanto.de (Ne serĉas kontaktojn.)
Stormarnschule, Ahrensburg, http://www.stormarnschule.de ; kursogvidanto: S-ro Helmut Lasarcyk; kontaktadreso: lasarcyk@stormarnschule.de
Evangelisches Ratsgymnasium Erfurt, http://www.evrg-erfurt.de/ , kursogvidanto: S-ro Bernhard Schwaiger, schwaiger.b@o2online.de
Bertolt-Brecht-Gymnasium, Dresden; http://www.bebe-dresden.de/ ; kursogvidanto: S-ro Benito, kandeletoj@gmail.com ; (Ne serĉas kontaktojn.)
Alte Landesschule, Korbach; kontaktadreso: 34125 Kassel, Am Teichhof 6.; kursogvidanto: S-ro Norbert Bludau, norbert.bludau@esperanto.de
Halepaghenschule, Buxtehude; http://www.halepaghen-schule.de; kontaktadreso: DE-21614 Buxtehude, Konopkastr.5.; kursogvidanto: S-ino Jutta Chikato, neuzas@nen.de (Ne serĉas kontaktojn.)
Hispanio

Instituto de Enseñanza Secundaria Cuatro Caminos, Don Benito, (Badajoz); http://www.cuatrocaminos.net kaj http://eo.wikipedia.org/wiki/Don_Benito ; kontaktadreso: Torres Isunza s.n.; kursogvidanto: S-ro José María Salguero, saliko69@hotmail.com


Hungario

Berzsenyi Dániel Gimnázium, H-1133 Budapest, Kárpát u. 49.; kursogvidanto: S-ino Márta Kovács, bdg.kovacs.marta@gmail.com


Corvin Mátyás Gimnázium, H-1165 Budapest, Mátyás király tér 4.; kursogvidanto: S-ro Tóth Zoltán, lozomo@freemail.hu
Semmelweis Ignác Humán Szakképző Iskola és Gimnázium, H-1194 Budapest, Csengő u. 1. ; kursogvidanto: S-ino Zsuzsa Tötösné Gados, tzsuzsa@freemail.hu
Kalocsay Kálmán Gimnázium; Gimnazio Kalocsay Kálmán, H-2687 Bercel, Széchenyi u. 3.; kursogvidanto: S-ino Ilona Sirkó, retadreso: Hadzsi Ilona, katicazold@gmail.com
Italio

Istituto Omnicomprensivo, Casacalenda (CB), http://www.istitutosuperiorecasacalenda.it

kursogvidanto: S-ro Antonio De Cristofaro, a.decristofaro7@virgilio.it
Scuola Media Cavour (Ŝtata Mezlernejo Cavour); poŝtadreso: Scuola Media Statale „Cavour”, via Amundzen 80., 41100 Modena, Associazione dei genitori „Nonsoloscuola” ; http://www.scuole.monet.modena.it/cavour/ ; kontaktadreso: ermanno.tarracchini@tiscali.it ; kursogvidanto: S-ino Luigia Oberrauch Madella, silkovojo@aliceposta.it ; kuninstruantoj: Ermanno Tarracchini kaj Valeria Bocchini
S.M.S. Tinozzi, via Torino 19, 65100 Pescara, Italia; kursogvidanto: S-ino Anna Maria Colacicchi, colan@supereva.it
Liceo scientifico tecnologico „A. Meucci”; poŝtadreso: Via Marina Vecchia, 54100 Massa (MS), Italujo; kursogvidanto: Annarosa Andrei, annarosa@kri.it

Japanio

IKEDA-KITA-Koukou, Ikedakita supermezlernejo, poŝtadreso: 563-0017 Husiodao 2-12, Ikeda-si, Oosaka-hu, Japanio; kursogvidanto: Ricko HUĜIMOTO, fontoespera@hotmail.com


Nippa Koukou (Super-mezlernejo), 1348 Nippa-cho, Kohoku-ku, Yokohama 223-0057; kursogvidanto: S-ro Hisasi Kitagawa, yazikita@he.netyou.jp
Kanado

École l’Odyssée de Monton (Canada); http://lodyssee.nbed.nb.ca/ ; kursogvidanto: S-ro Jean Codjo, jean.codjo@gmail.com


Litovio

Mažeikių Merkelio Raĉkausko Gimnazija, str. Laisves 10. LT 89307, Mažeikiai, Lietuva; http://mmrgim.tinkle.lt ; kursogvidanto: Gražina Opulskiené,



grazopul@yahoo.com
Pollando

I. Liceum Ogólnokształcące, Katowice; kursogvidanto: S-ro Filip Tarnawski ; studenta..scienca.esp.rondo@gmail.com


Portugalio

Escola Secundaria Braamcamp Freire; poŝtadreso: Rua Dr. Gama Barros-Pontinha, Lisboa, Portugal; kursogvidanto: S-ro Luís Ladeira, ludoviko@portugalmail.ptluisladeira@portugalmail.pt


Rusio

Meza Lernejo No 56, pr. Traktorostroitelej, 38, urbo Cheboksary, 428028, Chuvasha Respubliko, Rusio; kursogvidanto: S-ino Elena Nadikova, lena_espero@mail.ru


Serbio

Mezlernejo „Veljko Ramadanović” por infanoj kun difektita vidpovo, Zemun, instruistino: S-ino Etelka Kiss-Jakupović, ajaku_2000@yahoo.com


Slovakio

Dulingva gimnazio angla-slovaka, Sučany (apud Martin), http://www.gbas.sk ; kursogvidanto: S-ro Stano Marček, stano.marcek@gmail.com


Tajvano

Ping Rong, Ping Tung, http://www.prhs.ptc.edu.tw ; kontaktadreso: 100 mingshei Rd. Pingtung City, ROC 900 ; kursogvidanto: S-ro Reza Kheir-khah, rezamenhof@yahoo.com



Tanzanio

Esperanto Secondary School, PK 51 Bunda, Tanzania; instruisto: S-ro Mramba Simba , mramba.smbmramba@yahoo.com


Togolando

Instituto Zamenhof (IZo), kursgvidanto: S-ro Gbeglo Koffi; poŝtadreso: 11 B.P. 48 Lome, 11, Togo, esp.togo@cafe.tg ; kuninstruantoj: AGBOLO Apelete,

ATTAGLO Kokou Evienyeame, DOUMEGNON Koffi, ATTIOGBE-AGBEMADON Mensali, SAGBADJELOU Kokou
Ukrainio

Liceo N 38 nome de V. Molĉanov, str. Gogolevskaja 31, Kiev-53 UA 01053 Ukrainio; kontaktadresoj de la liceo: inform@sch-38.edu.kiev.uash38@sh38.edu.ukrsat.com ; kursogvidanto: S-ino Eŭgenia Slovaĉevskaja, es-peranto@bigmir.net


Usono

Seattle Academy; poŝtadreso: 1201 East Union, Seattle 98122 USA; kursogvidanto: Gary Anderson , ganderson@bazaesperanto.com



Statistiko (stato la 17-an de januaro 2012.)
Membroŝtatoj de la Eŭropa Unio: 10 landoj, 23 lernejoj
Ekster-uniaj, eŭropaj landoj: 4 landoj, 8 lernejoj
Ekster-eŭropaj landoj: 11 landoj, 37 lernejoj
Entute: 25 landoj, 68 lernejoj
En januaro de 2009. estis 21 landoj, 34 lernejoj.

En januaro de 2010. estis 24 landoj, 62 lernejoj.

En januaro de 2011. estis 24 landoj kaj 66 lernejoj.

Kompilintoj: D-ro Lajos (Ludoviko) Molnár kaj D-rino Julianna (Julinjo) Farkas



- membroj de la Internacia Laborgrupo por Antaŭenigi la Lernejan Instruadon de Esperanto ( ludoviko@t-online.hu )





Elŝuti 45.52 Kb.

  • (Vi trovos pli detalajn datenojn pri la unuopaj lernejoj en la rubriko „Kursejo” de la retejo http://www.edukado.net redaktita de D-rino Katalin Kováts.) Albanio
  • Francio
  • Kanado
  • Pollando
  • Rusio
  • Slovakio
  • Tanzanio
  • Usono

  • Elŝuti 45.52 Kb.